Na czym polega doręczanie przesyłek taksówką?


Usługi taksówkarskie kojarzą się przede wszystkim z przewozami osób, tymczasem mogą one mieć dużo szerszy zakres. Firmy taksówkowe przyjmują również zlecenia na transport bagaży, pakunków, czy zakupów oraz dostarczanie różnego rodzaju przesyłek. Jakie korzyści wiążą się z doręczeniem naszej paczki przez taksówkę i dlaczego warto ją wybrać zamiast firmy kurierskiej?

W jaki sposób taksówki dostarczają przesyłki?

Firmy taksówkarskie coraz częściej poszerzają swoją ofertę i oprócz przewożenia ludzi proponują dostarczanie przesyłek do klientów. Jest to kompleksowa usługa, która polega na tym, że taksówkarz kupuje lub odbiera zakupiony wcześniej towar we wskazanym sklepie, a następnie od razu przywozi go bezpośrednio pod nasz dom albo w inne miejsce, które wybierzemy. Taką usługę możemy zamówić z wyprzedzeniem, na przykład jeśli potrzebujemy jej wykonania w danym dniu albo chcemy mieć pewność, że prezent dla naszych bliskich dotrze do nich dokładnie wtedy, gdy wypadają ich urodziny czy inne święto.

Dlaczego warto wybrać taksówkę do doręczania naszego zamówienia?

Jeśli zamawiamy rozmaite produkty czy kupujemy je w sklepach internetowych, to najczęściej korzystamy z usług firm kurierskich, które dostarczają przesyłki pod wskazany przez nas adres. Jednak takie firmy działają zwykle na dużą skalę, co oznacza, że paczki trafiają najpierw do central, gdzie są sortowane, a dopiero później rozwożone na miejsce przeznaczenia. Dlatego zwykle na nasze zamówienie będziemy musieli poczekać co najmniej kilka dni, a przed Bożym Narodzeniem może nawet jeszcze dłużej.

Tymczasem wybranie dostarczenia przesyłki taksówką jest przede wszystkim dużo szybsze, ponieważ wszystkie rzeczy od razu po zapakowaniu w sklepie mogą być zawiezione do nas. Poza tym taki sposób transportowania produktów, szczególnie takich, które mogą łatwo się potłuc lub zniekształcić, jest dużo bezpieczniejszy. Mamy pewność, że zamówienie dotrze do nas lub do wybranej przez nas osoby w nienaruszonym stanie, co pozwoli uniknąć wszelkich komplikacji związanych z reklamowaniem uszkodzeń, które zdarzają się nieraz w przypadku przesyłek kurierskich.

Wróć do bloga