Formy płatności w taksówce – czego oczekiwać?


Przejazd taksówką jest bardzo wygodny, ponieważ pozwala szybko dotrzeć na lotnisko, dworzec czy do każdej innej lokalizacji. Mamy pewność, że samochód podjedzie punktualnie w wyznaczone przez nas miejsce i dowiezie nas do punktu docelowego. Taksówki zapewniają jednak nie tylko szybki, ale także bezpieczny przejazd, co jest szczególnie ważne, gdy jedziemy w nocy, jesteśmy w obcym mieście czy w niebezpiecznej dzielnicy. W takim przypadku wystarczy tylko zamówić pojazd na daną godzinę, a po wykonanym kursie za niego zapłacić. Jakie formy płatności mamy dostępne?

W jaki sposób można zapłacić za przejazd taksówką?

Jeszcze jakiś czas temu za taksówkę można było zapłacić jedynie gotówką, jednak te czasy już minęły. Obecnie już właściwie standardem staje się, że taksówki są wyposażone w terminale płatnicze, co pozwala na opłacenie kursu kartą, jeśli nie posiadamy przy sobie pieniędzy. To bardzo wygodna forma realizowania należności za przejazd dla obu stron, zarówno dla kierowcy taksówki, jak i dla pasażera. My nie musimy mieć przy sobie odpowiedniej ilości gotówki, a taksówkarz nie musi jej przeliczać ani wydawać reszty, co czasem jest kłopotliwe i przedłuża czas rozliczania się.

Zalety płacenia kartą za kurs

W przypadku transakcji elektronicznych cały proces płacenia znacznie się skraca, bo na terminalu znajduje się już dokładnie wyliczona kwota za kurs i aby zapłacić, wystarczy przyłożyć kartę w odpowiednie miejsce. Taka procedura zwiększa również bezpieczeństwo, bo kierowca taksówki nie musi obawiać się kradzieży, jaka mogłaby się zdarzyć, gdyby posiadał większą ilość pieniędzy w gotówce. Pasażer może również czuć się bezpieczniej, ponieważ otrzymuje potwierdzenie wykonanej transakcji i jednocześnie dowód, ile dokładnie kosztował kurs na danej trasie.

Wróć do bloga