Blog

Jak należy zachowywać się w taksówce?

Bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z taksówki są kluczowe dla każdego pasażera. Warto zatem znać podstawowe zasady zachowania, które pozwolą na bezproblemowy przejazd.

Czytaj dalej

Na jakiej zasadzie odbywa się przewóz dzieci do/ze szkoły lub przedszkola?

W dzisiejszych czasach, kiedy rodzice są coraz bardziej zabiegani, a ich obowiązki związane z pracą oraz życiem codziennym stają się coraz bardziej wymagające, potrzeba korzystania z usług transportowych dotyczących dowozu i odbioru dzieci z przedszkoli oraz szkół rośnie. Taksówki, jako jedna z opcji świadczenia takich usług, muszą spełniać określone wymogi, aby zapewnić bezpieczny i komfortowy transport dla najmłodszych.

Czytaj dalej

Fakty i mity na temat „napiwku” dla taksówkarza

Zamówienie taksówki jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem niż decydowanie się na jazdę autobusem, a poza tym pozwala szybko i bezpiecznie dojechać nawet w takie miejsca, w których nie ma komunikacji miejskiej. Taksówkarz może także wykonać dla nas dodatkowe usługi, takie jak podwiezienie dzieci do szkoły czy dostarczenie zakupów albo przewiezienie bagaży. Co jednak z napiwkiem, czy powinno się go dawać taksówkarzom?

Czytaj dalej

Formy płatności w taksówce – czego oczekiwać?

Przejazd taksówką jest bardzo wygodny, ponieważ pozwala szybko dotrzeć na lotnisko, dworzec czy do każdej innej lokalizacji. Mamy pewność, że samochód podjedzie punktualnie w wyznaczone przez nas miejsce i dowiezie nas do punktu docelowego. Taksówki zapewniają jednak nie tylko szybki, ale także bezpieczny przejazd, co jest szczególnie ważne, gdy jedziemy w nocy, jesteśmy w obcym mieście czy w niebezpiecznej dzielnicy. W takim przypadku wystarczy tylko zamówić pojazd na daną godzinę, a po wykonanym kursie za niego zapłacić. Jakie formy płatności mamy dostępne?

Czytaj dalej

Nietrzeźwy pasażer a uprawnienia taksówkarza

Taksówka jest popularnym środkiem transportu przydatnym w wielu sytuacjach. Korzystamy z niej podczas jazdy po mieście, przejazdów na lotnisko, dworzec kolejowy czy autobusowy, a nawet do szpitala. Zdarza się też, że zamawiamy przejazd taksówką, gdy wracamy z imprezy, podczas której piliśmy alkohol i w związku z tym nie możemy kierować pojazdami. To wygodny sposób, aby o każdej porze bezpiecznie dotrzeć do domu. Jednak czasem pasażer taksówki może być mocno pijany i zachowywać się w niekontrolowany sposób. Jakie uprawnienia ma wtedy kierowca?

Czytaj dalej

Co przewozić taksówką bagażową?

Taksówki kojarzymy najczęściej z przewozami ludzi i to z takich usług zwykle korzystamy. Jednak warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa taksówkarskie rozszerzają swoje oferty i proponują także transport rozmaitych ładunków. To wygodny sposób przewożenia większych przedmiotów, na przykład gdy przeprowadzamy się lub chcemy komuś przekazać rzeczy o większych gabarytach. Korzystając z usług taksówki bagażowej, mamy pewność, że ładunek dojedzie na miejsce przeznaczenia szybko i bez uszkodzeń, a jeśli będzie taka potrzeba, pracownicy zajmą się również jego wniesieniem bezpośrednio do mieszkania.

Czytaj dalej