Blog

Formy płatności w taksówce – czego oczekiwać?

Przejazd taksówką jest bardzo wygodny, ponieważ pozwala szybko dotrzeć na lotnisko, dworzec czy do każdej innej lokalizacji. Mamy pewność, że samochód podjedzie punktualnie w wyznaczone przez nas miejsce i dowiezie nas do punktu docelowego. Taksówki zapewniają jednak nie tylko szybki, ale także bezpieczny przejazd, co jest szczególnie ważne, gdy jedziemy w nocy, jesteśmy w obcym mieście czy w niebezpiecznej dzielnicy. W takim przypadku wystarczy tylko zamówić pojazd na daną godzinę, a po wykonanym kursie za niego zapłacić. Jakie formy płatności mamy dostępne?

Czytaj dalej

Nietrzeźwy pasażer a uprawnienia taksówkarza

Taksówka jest popularnym środkiem transportu przydatnym w wielu sytuacjach. Korzystamy z niej podczas jazdy po mieście, przejazdów na lotnisko, dworzec kolejowy czy autobusowy, a nawet do szpitala. Zdarza się też, że zamawiamy przejazd taksówką, gdy wracamy z imprezy, podczas której piliśmy alkohol i w związku z tym nie możemy kierować pojazdami. To wygodny sposób, aby o każdej porze bezpiecznie dotrzeć do domu. Jednak czasem pasażer taksówki może być mocno pijany i zachowywać się w niekontrolowany sposób. Jakie uprawnienia ma wtedy kierowca?

Czytaj dalej

Co przewozić taksówką bagażową?

Taksówki kojarzymy najczęściej z przewozami ludzi i to z takich usług zwykle korzystamy. Jednak warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa taksówkarskie rozszerzają swoje oferty i proponują także transport rozmaitych ładunków. To wygodny sposób przewożenia większych przedmiotów, na przykład gdy przeprowadzamy się lub chcemy komuś przekazać rzeczy o większych gabarytach. Korzystając z usług taksówki bagażowej, mamy pewność, że ładunek dojedzie na miejsce przeznaczenia szybko i bez uszkodzeń, a jeśli będzie taka potrzeba, pracownicy zajmą się również jego wniesieniem bezpośrednio do mieszkania.

Czytaj dalej

Na czym polega doręczanie przesyłek taksówką?

Usługi taksówkarskie kojarzą się przede wszystkim z przewozami osób, tymczasem mogą one mieć dużo szerszy zakres. Firmy taksówkowe przyjmują również zlecenia na transport bagaży, pakunków, czy zakupów oraz dostarczanie różnego rodzaju przesyłek. Jakie korzyści wiążą się z doręczeniem naszej paczki przez taksówkę i dlaczego warto ją wybrać zamiast firmy kurierskiej?

Czytaj dalej